Obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości


Dnia 11 listopada w Ostrowinie odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości,
które zjednoczyły społeczność w jednym duchu patriotyzmu, historii i solidarności.

Rozpoczęliśmy o godz. 12:00 uroczystym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji “Niepodległa do Hymnu”. Kolejnym punktem programu był pokaz zdjęć z dawnego Ostrowina, który okazał się wspaniałą podróżą w czasie. Przywołał on wspomnienia i ukazał zmiany, jakie zaszły w miejscowości na przestrzeni lat.
To fascynujące spojrzenie na historię lokalnej społeczności! W trakcie wydarzenia nie zabrakło też wspólnych śpiewów pieśni patriotycznych przy akompaniamencie pianina.

W tym roku podjęliśmy także inicjatywę mającą na celu wsparcie kombatantów znajdujących się pod opieką Związku Kombatantów RP i BW Politycznych w Ostródzie. Społeczność Ostrowina zebrała produkty spożywcze, kosmetyki i chemię, ukazując jednocześnie solidarność i troskę o tych, którzy oddali wiele
dla niepodległej Polski.

Mieszkańcy Ostrowina udowodnili, że Święto Niepodległości to nie tylko czas refleksji i świętowania,
ale także okazja do działania na rzecz potrzebujących. To wydarzenie pozostawiło nie tylko piękne wspomnienia, ale również ślad solidarności!

Dziękujemy mieszkańcom Ostrowina za niezapomniane chwile i zaangażowanie w organizację wydarzenia. Żyjmy razem w duchu patriotyzmu i wspólnoty, kultywując nasze wartości i tradycje. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *