Łączą nas czerwień i biel. Wystawa portretów sąsiadów w przestrzeni publicznej sołectwa Ostrowin


Mamy przyjemność ogłosić, że stowarzyszenie “Rozwój w Duchu Tradycji – Ostrowin” zakończyło udany projekt pt. “Łączą nas czerwień i biel. Wystawa portretów sąsiadów w przestrzeni publicznej sołectwa Ostrowin”,
który został sfinansowany przez Biuro Programu Niepodległa. Podczas tego przedsięwzięcia zorganizowaliśmy wyjątkową wystawę, która integrowała naszych mieszkańców ze wspólnym symbolem narodowym – barwami Polski.

Celem tej inicjatywy było uhonorowanie Dnia Flagi poprzez sesję zdjęciową, do której zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców Ostrowina oraz ich gości odwiedzających naszą wieś podczas majówki. Portrety naszych mieszkańców zostały wykonane w plenerze, aby podkreślić ich związek z rodzimym, mazurskim krajobrazem. Wszystkie zdjęcia łączyła obecność barw narodowych. Efekty tej sesji zostały zaprezentowane na dwóch wystawach: plenerowej, prezentowanej na 10 planszach przed budynkiem świetlicy wiejskiej oraz tradycyjnej, wywieszonej w 40 ramach wewnątrz. Zarówno sesja zdjęciowa jak i wernisaż miały charakter otwarty – udział mógł wziąć każdy kto wyraził taką ochotę.

Jesteśmy dumni z osiągniętych rezultatów i chcielibyśmy podziękować wszystkim mieszkańcom Ostrowina za udział w projekcie. Szczególne podziękowania kierujemy do Marceliny i Piotra, którzy byli inicjatorami przedsięwzięcia. Chcielibyśmy również wyrazić wdzięczność dla telewizji społecznej z Ostródy, prowadzonej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych Rzecz Jasna, za objęcie nas patronatem medialnym.

Ponieważ Ostrowin, ze względu na swoje położenie i odległość od ośrodków miejskich, zalicza się do grupy mającej utrudniony dostęp do usług kulturalnych, nasz projekt miał na celu przeciwdziałanie temu problemowi.

Ogromne podziękowania kierujemy do fotografa – Marcina Morawickiego, który wykorzystał naturalne piękno krajobrazu Ostrowina i okolicy, aby podkreślić związek mieszkańców z ich ojczystym regionem.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia świetlicy wiejskiej i obejrzenia wystawy.

Łączą nas czerwień i biel!Cześć z wykonanych w trakcie sesji zdjęć:

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *