“Przydroża Mazurskie”
W grudniu 2021 roku w Ostrowinie odbył się wernisaż projektu pt. “Przydroża Mazurskie”, autorstwa Pani Marceliny Jarnuszkewicz- artystki i mieszkanki wsi. “Przydroża” to rzeźby inspirowane polską przyrodą
i tradycyjnym budownictwem ludowym Mazur. Autorka wkomponowała je w krajobraz wsi Ostrowin, umiejscawiając je przy polnych drogach, którymi mieszkańcy często spacerują.

Każdy obiekt składa się z trzech elementów: fundamentu wykonanego z litego kamienia polnego,
słupa z drewna modrzewiowego oraz rzeźby z posuszu lipowego, które przedstawiają występujące w okolicy dzikie zwierzęta: wilka, kruka, bielika, borsuka, zająca i dzika. Projekt zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ta wspaniała inicjatywa Pani Marceliny zaangażowała wiele osób i instytucji. Obiekty umieszczone
w zapierających dech w piersiach miejscach, niewątpliwie będą stanowiły lokalną atrakcję i staną się kolejnym niepowtarzalnym elementem naszej małej ojczyzny. Jednocześnie to bardzo skuteczny sposób na zachęcenie mieszkańców Ostrowina i całej Gminy Ostróda do pieszych wędrówek oraz wycieczek rowerowych.

Koncepcja, projekt i wykonanie rzeźb: Marcelina Jarnuszkiewicz
Prace ciesielskie: Cezary Romanowski
Prace inżynierskie i konstrukcyjne: Ryszard Szuba i Wojciech Szuba
Koordynacja produkcji: Piotr i Józek Kornobis

Projekt powstał dzięki wsparciu i zaangażowaniu Gminy Ostróda, Sołectwa Ostrowin, Nadleśnictwa Stare Jabłonki, firmy Stalzłom.
Relacja z wernisażu:

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *